Goran Grdenić i Sara Kolak najbolji seniori u 2019. godini

Ove godine zbog pandemije koronavirusa nismo održali našu redovnu godišnju skupštinu kluba, na kojoj tradicionalno proglašavamo najbolje atletičarke i atletičare kluba.

Zbog toga smo dodjelu priznanja našim atletičarima koji su svojim uspjesima obilježili 2019. godinu održali u tajništvu, poštujući pritom sve epidemiološke mjere.
Vito Mandekić najbolji je mlađi kadet, osvojivši četvrto mjesto na 800 i sedmo mjesto na 400 metara na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadete i mlađe kadete. Sandra Žilić bila je najuspješnija među mlađim kadetkinjama s osvojenim prvim mjestom na 800 metara na sedmom kolu Kvarnerske lige, odnosno Otvorenom pojedinačnom prvenstvu Istre u krosu, kao i trećim mjestom na 3.000 metara na Pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Hrvatske u cestovnom trčanju.

Antonio Ban osvojio je naslov najboljeg kadeta, zahvaljujući zlatu na 3.000 metara na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadete i mlađe kadete, zlatu na 2.000 metara na Pojedinačnom PH-u u krosu, zlatu na 3.000 metara na Pojedinačnom PH-u u dvorani za kadete i mlađe kadete, srebru na 3.000 metara na Pojedinačnom i ekipnom PH-u u cestovnom trčanju i srebru na 1.000 metara na Pojedinačnom PH-u za kadete i mlađe kadete.

Najbolja kadetkinja u 2019. godini je Nicole Milić, osvajačica zlata na 600 metara na Pojedinačnom PH-u u višebojima u dvorani, prvakinja na 300 metara na Pojedinačnom PH-u za kadete i mlađe kadete, članica zlatne hrvatske štafete 4×300 metara na natjecanju Slovenije, Hrvatske, Češke, Mađarske i Slovačke i pobjednica utrke na 300 metara, srebrna na 100 metara na Pojedinačnom PH-u za kadete i mlađe kadete, druga na 200 metara na PH-u u dvorani za kadete i mlađe kadete, osvajačica srebra u štafeti 4×300 metara na Pojedinačnom PH-u u višebojima u dvorani, osvajačica trećeg mjesta na 400 metara u nacionalnom programu Hanžekovićevog memorijala, brončana u štafeti 100-200-300-400 metara na PH-u u štafetama i treća na 60 metara na PH-u u dvorani za kadete i mlađe kadete.

Ivan Vuletić proglašen je najboljim mlađim juniorom, zahvaljujući prvom mjestu na 2.000 metara na sedmom kolu Kvarnerske lige, odnosno Otvorenom pojedinačnom prvenstvu Istre u krosu, prvom mjestu na 3.000 metara na PH-u u dvorani, zlatu na 2.000 metara zapreke i srebru na 3.000 metara na Pojedinačnom PH-u za mlađe juniore, srebru na 4.000 metara na Pojedinačnom PH-u u krosu i srebru na 3.000 metara zapreke na Pojedinačnom PH-u za juniore. Najbolja mlađa juniorka je Laura Delač, osvajačica srebra u bacanju diska na Zimskom bacačkom PH-u i srebrna u disku na Pojedinačnom PH-u za mlađe juniore.

Ana Tibljaš najbolja je juniorka s osvojenim zlatom na 3.000 metara zapreke na Pojedinačnom PH-u za mlađe seniore, broncom na 3.000 metara na PH-u u dvorani za juniore, srebrom na 10 kilometara na Pojedinačnom i ekipnom PH-u u cestovnom trčanju, srebrom na 300 metara zapreke na Pojedinačnom PH-u za juniore, te broncom na 5,7 kilometara na Pojedinačnom i ekipnom PH-u u planinskom trčanju.

Najbolji junior je Erik Sluga, osvajač prvog mjesta na 400 metara na Pojedinačnom PH-u za juniore, juniorski prvak Balkana u dvorani u hrvatskoj štafeti 4×400 metara, juniorski prvak Balkana u štafeti 4×400 metara, osvajač srebra na 400 metara na PH-u u dvorani za juniore, osvajač srebra u štafeti 4×100 metara na Pojedinačnom PH-u za juniore i osvajač bronce na 4×200 metara na PH-u u štafetama.

Ivan Vujević najbolji je mlađi senior zahvaljujući zlatu u dalju na Pojedinačnom PH-u za mlađe seniore, zlatu na 60 metara i dalju na PH-u u dvorani za mlađe seniore, srebru u dalju na Pojedinačnom PH-u za seniore, srebru na 60 metara na PH-u u dvorani za mlađe seniore, srebru na 4×100 metara na Pojedinačnom PH-u za mlađe seniore, srebru u dalju na Dvoranskom prvenstvu Mediterana, bronci u visu na Pojedinačnom PH-u za mlađe seniore i bronci na 4×200 metara na PH-u u štafetama.

Klara Barnjak najbolja je mlađa seniorka s osvojenim zlatom u dalju na PH-u u dvorani za mlađe seniore, zlatom u dalju na Pojedinačnom PH-u za mlađe seniore, srebrom u dalju na PH-u u dvorani za seniore i srebrom u dalju na Pojedinačnom PH-u za seniore.

Goran Grdenić izabran je za najboljeg seniora, a u 2019. godini osvojio je zlato na Pojedinačnom i ekipnom PH-u u maratonu, zlato na Pojedinačnom i ekipnom PH-u u polumaratonu, srebra na 3.000 i 5.000 metara na Kupu i ekipnom PH-u, te broncu na 12. kilometara na Ekipnom PH-u u krosu.

Sara Kolak obilježila je i 2019. godinu u konkurenciji seniorki ostvarivši tri pobjede u bacanju koplja, na mitingu Zlatna sprinterica u Ostravi, Ekipnom prvenstvu Europe – 2. liga i Hanžekovićevom memorijalu, dok je bila sedma na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

Zoran Mandić naš je najbolji veteran, osvojivši zlatne medalje na 100 i 200 metara, 4×100 metara i dalju na Otvorenom PH-u, zlato na 400 metara prepone i u troskoku na Prvenstvu Balkana, kao i srebro u štafeti 100-200-300-400 metara, četvrto mjesto na 200 metara i peto mjesto na 4×100 metara na Prvenstvu Balkana.

Irena Vlahinić najbolja je veteranka sa zlatom u visu na Svjetskom dvoranskom prvenstvu, zlatom na Dvoranskom PH-u i broncom na Europskom prvenstvu.
Čestitke svima!

Izvor

Najnovije